Dom Pomocy Społecznej „Misericordia” w Ełku

Dom Pomocy Społecznej „Misericordia” w Ełku to nowoczesny dom opieki dla seniorów i osób somatycznie przewlekle chorych, stworzony z sercem i myślą o osobach, które potrzebują całodobowego wsparcia. Placówka mieści się w cichej, pełni zieleni części miasta Ełku.

Doświadczenie w opiece pozwoliło stworzyć ekskluzywne, a zarazem przyjazne, rodzinne miejsce na wysokim poziomie, które świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Pensjonariuszy.

Zespół terapeutyczno-opiekuńczy pozwoli przywrócić sprawność fizyczną, zorganizuje czas na rozwijanie zainteresowań i nowych pasji. Codzienna praca pielęgniarki, jest atutem tej placówki, jej obowiązki obejmują bowiem nie tylko działania lecznicze, ale również kompleksową, indywidualną opiekę Pensjonariusza oraz dbanie o regularne wizyty lekarza rodzinnego i łatwy dostęp do specjalistycznych porad lekarskich. Szefowa kuchni przygotowuje świeże, smaczne posiłki na terenie placówki, uwzględniając wszystkie diety.

Wygodne, schludne, dostosowane do potrzeb osób starszych oraz somatycznie przewlekle chorych pokoje 1,2,3 – osobowe, pozbawione barier architektonicznych zapewniają bezpieczną, schludną przystań dla każdego Mieszkańca. W budynku funkcjonują windy umożliwiające poruszanie się mieszkańcom na wózkach. Piękny, obszerny skwer zieleni stwarza okazję do zawierania nowych przyjaźni i spędzenia miło czasu z rodziną. W obiekcie znajduje się kaplica, gdzie mieszkańcy mają możliwość uczestnictwa w Eucharystii i nabożeństwach oraz indywidualnej modlitwy.

Potrzebujesz całodobowego wsparcia i rodzinnej atmosfery, cenisz sobie spokój, ale masz dość samotności serdecznie zapraszamy! W Domu Pomocy Społecznej „Misericordia” znajdziesz to wszystko.

Obrzędu poświęcenia Domu Pomocy Społecznej „Misericordia”, poprzedzonego uroczystą Eucharystią, 29 sierpnia 2015 r. dokonał J. Em. Ks. Kard. Gerhard Ludwig Müller. DPS „Misericordia” w Ełku dla osób w podeszłym wieku mógł rozpocząć swoją działalność dzięki zezwoleniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z 31 marca 2016 r. Dom posiada regulamin organizacyjny, zaktualizowany 16 kwietnia 2018 r. Określa on m.in. zasady funkcjonowania placówki oraz zakres świadczonych usług, a także strukturę organizacyjną, wewnętrzny podział zadań i odpowiedzialności pracowników. W świetle tego dokumentu, DPS „Misericordia” przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz osób przewlekle somatycznie chorych.

Liczba miejsc w DPS „Misericordia” jest ograniczona (obecnie 71), a potrzeby są coraz większe, dlatego rozpoczęła się rozbudowa centrum senioralnego. W bliskim sąsiedztwie budowany jest nowy 4-piętrowy gmach, gdzie znajdzie się docelowo 90 nowych miejsc. Prace budowlane ruszyły wiosną 2017 r., a 1 czerwca 2018 r. wmurowano kamień węgielny. W uroczystościach wziął udział Biskup Ełcki Jerzy Mazur SVD oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych. Rząd reprezentowali ministrowie: Krzysztof Jurgiel i Jarosław Zieliński. Ełcka Caritas ma w planach oddanie tego budynku do użytku z końcem 2020 r.

Dom Pomocy Społecznej „Misericordia”
ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 5
19-300 Ełk