Mieć w genach pomaganie i pielgrzymowanie

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej uczestniczyli dziś w pielgrzymko-wycieczce do Wigier.

Skorzystali z oferty edukacyjnej Muzeum Wigier im. Alfreda Lityńskiego w Starym Folwarku, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat flory i fauny Wigierskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i Eucharystii. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z tajemnicami, jakie kryje w sobie XVII-wieczny zespół poklasztorny w Wigrach. Zobaczyli tam m.in. kamedulskie krypty i apartamenty papieskie – miejsce wypoczynku św. Jana Pawła II w dniach 8-10 czerwca 1999 r. Delektowali się widokiem z wieży ogrodowej. Po zabytkowym obiekcie będącym „perłą ziemi suwalskiej” oprowadzał ks. Ryszard Sawicki – wicedyrektor ełckiej Caritas. Zwieńczeniem pielgrzymki było ognisko w ogrodach klasztornych. Można było zjeść samodzielnie upieczone i pyszne kiełbaski. Młodym wolontariuszom towarzyszyli nauczyciele i rodzice.

Wyjazd był formą nagrody dla grupy aktywnych i zaangażowanych całym sercem wolontariuszy, którzy 5 grudnia ubiegłego roku otrzymali tytuł „Szkolnego Koła Caritas Roku 2023”. Gratulujemy Wam zaangażowania w liczne akcje charytatywne.