Pochyl się nad ubogimi…

Pomaganie może być wspaniałe i dawać wiele radości obdarowywanym oraz obdarowującym. Czasem wystarczy niewielki gest, aby pomóc innej osobie. Wyciągnięta pomocna dłoń potrafi zmienić spostrzeganie świata drugiego człowieka. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym warto otworzyć oczy na potrzeby innych i pomóc osobom ubogim oraz cierpiącym.

Ostatni tydzień Postu dla większości z nas to ostatnie przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Są wśród nas osoby, które nie zasiądą do własnego wielkanocnego śniadania. Z różnych przyczyn, żyją w biedzie, nie mają rodzin, ani bliskich osób, które mogłyby im pomóc. W czasie Świąt odczuwają one dotkliwiej niż zawsze swoją samotność. Niewielki dar w postaci żywności, odzieży czy innej formy pomocy może dać nadzieję tym, którzy borykają się na co dzień z głodem czy chorobą. Dzięki pomocy osób dobrego serca, czują one, że ktoś o nich pamięta.

Przygotowanie paczek świątecznych oraz śniadań wielkanocnych jest od wielu lat stałym elementem posługi Caritas. Przed Świętami Caritas Diecezji Ełckiej przekazuje osobom potrzebującym paczki z artykułami spożywczymi. Pamiętając o osobach bezdomnych ełcka Caritas organizuje w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia o godz. 8.00  świąteczne śniadanie w Schronisku im. Św. Ojca Pio przy ul. Kościuszki 17 i Kościuszki 27 w Ełku. Na wielkanocnym stole nie zabraknie polskich, tradycyjnych potraw. Oprócz świątecznego jajka będzie żurek, biała kiełbasa, sałatki, pieczywo, herbata, kawa i babka wielkanocna. Wielkanocne śniadanie to nie tylko poczęstunek, ale także otwarcie się na drugiego człowieka. Dla podkreślenia świątecznego nastroju schronisko zostało udekorowane wiosennymi i świątecznymi dekoracjami. Ze względu na pandemię nie jest możliwe zorganizowanie spotkania wielkanocnego dla osób bezdomnych i ubogich mieszkających poza schroniskiem.  Dla nich zostały przygotowane paczki świąteczne, które zostaną rozdane 2 kwietnia przy jadłodajni Caritas.

Caritas Diecezji Ełckiej dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy w różny sposób przekazali swój dar serca na rzecz potrzebujących. Składamy serdeczne podziękowanie również wszystkim osobom, którzy swoją pracą przyczynili się do tego, by nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego był szczególnym dniem dla każdego.