Rodzina – tu wszystko się zaczyna

Maj i czerwiec to miesiące tzw. rodzinnych świąt – 26 maja Dzień Matki, 1 czerwca – Dzień Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Ojca. W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gołdapi staramy się te święta połączyć w wydarzenie pn. Dzień Rodziny.

Tegoroczne rodzinne przedsięwzięcie 6 czerwca zgromadziło nie tylko rodziców i opiekunów. Odwiedzili nas również włodarze naszej gminy i powiatu – Burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki i Starosta Gołdapski Krzysztof Kazaniecki. Wielotygodniowe próby i starania nie poszły na marne – „Muzyczna podróż dookoła świata” w wykonaniu uczestników, rodzin, kadry i gości została nagrodzona rzęsistymi brawami, a piosenka „Bóg się mamo nie pomylił” wycisnęła łzy w każdym bez wyjątku oku. Nie zabrakło również upominków i słodkiego poczęstunku.

Obchody Dnia Rodziny były preludium do 3-dniowej wycieczki turystycznej. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku, Aquapark w Pluskach i dojechaliśmy do Torunia. Dzień drugi to ponad 15 tys. kroków po toruńskim Starym Mieście, Muzeum Żywego Piernika, Katedrze śś. Janów, Domu Mikołaja Kopernika. Tych kroków byłoby więcej, ale siedzieliśmy grzecznie w czasie rejsu po Wiśle i warsztatach piernikowych. Trzeciego dnia odwiedziliśmy Grudziądz oraz Gietrzwałd. Było intensywnie, ale wesoło i bardzo ciekawie, czyli tak jak lubimy.

Agnieszka Iwanowska
kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi