„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”

Okres sprawozdawczy na początku Nowego Roku zazwyczaj nie należy do łatwych i miłych okresów w życiu wielu osób. Jednak dla mieszkańców Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku i Ośrodka dla Uchodźców jest czasem, który rodzi w sercu wdzięczność. Wdzięczność za dach nad głową i bezpieczne schronienie, za wyżywienie, odzież…i wszystko co jest podstawą do życia. Ta podstawa, choć wydaje się oczywista, nie jest osiągalna dla wszystkich w równym stopniu. Dlatego wdzięczność jest tym większa im większe jest doświadczenie braku.

Zatem z całego serca dziękujemy: koordynatorom akcji „Paczuszka dla Maluszka” – p. Bożenie Szymańskiej, ks. kan. Tadeuszowi Machaj i wspólnocie parafialnej pw. Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach, ks. kan. Markowi Święch i wspólnocie parafialnej pw. św. Mikołaja w Mikołajkach, p. Agacie Naruckiej i 2 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej Leśne Bractwo z Orzysza.

Dziękujemy placówkom oświatowym za przeprowadzone akcje charytatywne w: Zespole Szkół Sportowych w Ełku, Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu, Zespole Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku, I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ełku, Zespole Szkół Katolickich w Piszu, Szkole Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie, Oddziale Przedszkolnym w Tajnie Starym.

Wyrazy wdzięczności składamy dyrekcji i pracownikom firmy Lidl na ręce p. Roberta Rybaczyk za przygotowanie prezentów z Listu do św. Mikołaja. Dziękujemy p. Bogdanowi Chmielewskiemu i Polonii Amerykańskiej z New Jersey oraz Fundacji Małych Stópek, która wspiera nas przez cały rok.

Nie jest to tylko wdzięczność za rzeczy materialne. Wszelkie dary w sposób bardzo konkretny pokazują troskę o naszych mieszkańców. W pewnym sensie odkrywają serce darczyńcy: jego chęć pomocy, pragnienie czynienia dobra, umiejętność odczytywania
i wychodzenia naprzeciw potrzebom drugiego człowieka, życzliwość i serdeczną pamięć.  Doświadczenie to otwiera serca samych obdarowanych, budząc w nich nadzieję i wiarę w bezinteresowne dobro. Kształtuje także postawę wdzięczności, która rozwija nasze człowieczeństwo w kierunku daru z samego siebie. Wszystkim z serca dziękujemy.