W dniach 25 i 26 września 2020 r. (piątek i sobota), Caritas Diecezji Ełckiej we współpracy z Caritas Polska organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, zbiórkę żywności pod hasłem „TAK. POMAGAM!”.
Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których Caritas przygotuje paczki m.in. dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do tych pracujących, których nie stać na zakup żywności.
Ze względu na stan epidemiologiczny zbiórka będzie przeprowadzona przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności uwzgledniających reżim sanitarny.
Zbiórka w Diecezji Ełckiej zostanie przeprowadzona w sieciach handlowych: Biedronka i Lewiatan oraz w innych lokalnych sklepach.
W mieście Ełku żywność będziemy zbierać w sklepach Biedronka, Lewiatan oraz sklepach Rydzewski. Korzystać będziemy z pomocy wolontariuszy, którzy posiadać będą kamizelki i identyfikatory Caritas.
Równocześnie Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wolontariuszy, którzy chcieliby się włączyć w zbiórkę żywności „TAK.POMAGAM!”. Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ochotniczo, dobrowolnie i bez wynagrodzenia pragnie pomagać innym.
Spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy biorących udział w zbiórce żywności „TAK. POMAGAM!” odbędzie się we wtorek 22 września o godz. 15.30 w siedzibie Caritas, ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1 w Ełku. W razie zapytań prosimy o kontakt pod nr 506 053 468.
Z góry serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wolontariuszom Caritas, a także wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję przekazując produkty spożywcze.
Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści PACZKA pod charytatywny numer 72052 (koszt to 2,46 z VAT).
