Zbieramy kasztany dla Antosia

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Zbieramy kasztany dla Antosia”. Jej głównym organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Piszu i Komisariat Policji w Białej Piskiej, z którymi współpracę podjęła Caritas Diecezji Ełckiej. Celem akcji jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację Antosia Lenkiewicza, u którego zdiagnozowano nowotwór mózgu.

Do wzięcia udziału w zbiórce kasztanów zachęcamy placówki oświatowe, a zwłaszcza wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, wspólnoty parafialne, koła gospodyń wiejskich, kluby seniora oraz inne instytucje i organizacje. Akcja trwa od 15 września do 31 października 2024 r. Kasztany muszą być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu tak, aby mogły „oddychać” – nie należy ich zamykać w szczelnie zawiązanych torbach lub pudłach, inaczej się zepsują. Najodpowiedniejszym miejscem na składowanie worków z kasztanami jest wiata lub pomieszczenie piwniczne. Owoce zbiórki należy dostarczyć do Caritas Diecezji Ełckiej lub bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Piszu, Komisariatu Policji w Białej Piskiej, Orzyszu lub Rucianem-Nidzie.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z głównym koordynatorem akcji – st. asp. Adamem Trzonkowskim, tel. 887 876 097, adam.trzonkowski@pisz.ol.policja.gov.pl lub koordynatorem wolontariatu Szkolnych Kół Caritas – ks. Ryszardem Sawickim, rsawicki@caritas.pl, tel. 87 441 70 00.