„Pomagamy i chronimy – pomoc pielęgniarska oraz opiekuńcza seniorom i osobom chorym” – Gmina Kalinowo, kwota dofinansowania  – 20.000,00 zł. Projekt finansowany jest przez Gminę Kalinowo. Zadanie realizowane w terminie od 1 marca do 30 listopada 2023 roku i obejmie wszechstronną pomoc w funkcjonowaniu społecznym i załatwianiu spraw życia codziennego, w tym wsparcie w postaci usług pielęgniarskich i opiekuńczych seniorów i osób przewlekle chorych, samotnych oraz ubogich zamieszkujących na terenie Gminy Kalinowo. Głównym celem projektu jest poprawa jakości funkcjonowania osób starszych i przewlekle chorych z terenu Gminy Kalinowo lub utrzymanie obecnego stanu ich zdrowia przez świadczenie usług opiekuńczych (pielęgnacyjnych, higienicznych) i pielęgniarskich w miejscu zamieszkania podopiecznego oraz wszechstronną pomoc w funkcjonowaniu społecznym i załatwianiu spraw życia codziennego.