„Specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie opieki społecznej” Gmina Ełk – kwota dofinansowania – 80.000,00 zł. Realizacja zadania publicznego jest finansowana przez Gminę Ełk. Zadanie realizowane w terminie od 1 maja do 31 grudnia 2023 roku i skierowane jest do osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci, osób przewlekle chorych, samotnych oraz ubogich zamieszkujących na terenie Gminy Ełk.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości funkcjonowania osób starszych i niepełnosprawnych, w tym osób przewlekle chorych lub leżących w łóżku z terenu Gminy Ełk lub utrzymanie obecnego stanu ich zdrowia przez świadczenie usług opiekuńczych (pielęgnacyjnych, higienicznych) i pielęgniarskich w miejscu zamieszkania podopiecznego oraz wszechstronną pomoc w funkcjonowaniu społecznym i załatwianiu spraw życia codziennego. Założono również usługi rehabilitacji, które będą odbywały się w domu podopiecznego.