Zapraszamy do udziału w programie „Czas na czyste powietrze” – Program rozwoju świadomości ekologicznej mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Nowe nabory do programu, czekamy na uczestników:

  1. „SPRAWIEDLIWI DLA POWIETRZA” – WARSZTATY DLA WŁAŚCICIELI GOSPODARSTW DOMOWYCH

Zapraszamy do udziału w nowym programie skierowanym do właścicieli gospodarstw domowych. Nabór do programu jest otwarty dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Udział w programie polega na 3 dniowym pobycie w Ośrodku Wypoczynkowym Dom Świętej Rodziny w Orzyszu. Jest to pobyt bezpłatny, z pełnym całodziennym wyżywieniem i noclegiem oraz 20 godzinnym programem edukacyjnym. Zapewniamy bezpłatny transport z Ełku.

Program projektu wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnych problemów ekologicznych jakim jest konieczność poprawy czystości powietrza, a to zależy od indywidualnych postaw każdego człowieka. Podczas szkolenia dowiecie się Państwo w jaki sposób skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła w swoich domach bądź z ulgi termomodernizacyjnej.

Terminy najbliższych szkoleń:

10.09 – 12.09.2022r. – 2 grupy – 50 osób

  • „RZECZNICY CZYSTEGO POWIETRZA” – PROGRAM DLA PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS

Zapraszamy do udziału w nowym programie skierowanym do członków Parafialnych Zespołów Caritas z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Udział w programie polega na 4 dniowym pobycie w Ośrodku Wypoczynkowym Dom Świętej Rodziny w Orzyszu. Jest to pobyt bezpłatny, z pełnym całodziennym wyżywieniem i noclegiem oraz 28 godzinnym programem edukacyjnym. Zapewniamy bezpłatny transport z Ełku. Prosimy o zgłaszanie się na listę uczestników wraz ze wskazaniem preferowanego terminu, chętni

Członkowie  Parafialnych Zespołów Caritas są liderami w swoim środowisku lokalnym, zależy nam na tym abyście Państwo możliwości wymiany źródła ciepła bądź wykonania termomodernizacji przedstawili swoim sąsiadom, niech się dowiedzą i skorzystają ekonomicznie i ekologicznie.

Terminy najbliższych szkoleń:

05.09 – 08.09.2022r. – 2 grupy – 50 osób

14.09 – 17.09.2022r. – 2 grupy – 50 osób

Nie zwlekaj!

  • Wymiana starego, nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowoczesne, bardziej efektywne – to inwestycja w zdrowie i bezpieczne ciepło w domu, lepsza jakość powietrza i docelowo niższe wydatki, ponieważ nowoczesne urządzenia zużywają mniej paliwa.
  • Termomodernizacja budynku wraz z wymianą nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe jest możliwa dzięki dotacji z programu „Czyste Powietrze”.

Coraz bardziej wymagające przepisy prawa, w tym przyjmowane w województwach tzw. uchwały antysmogowe oraz programy ochrony powietrza, a także rosnące koszty energii cieplnej i elektrycznej to realne wyzwania dla każdego gospodarstwa domowego. Aby obniżyć koszty ogrzewania, nie wystarczy zamontować nowoczesne źródła ciepła, ale trzeba również ocieplić budynek, dzięki czemu Twój dom będzie bardziej oszczędny pod względem energetycznym.

Ciesz się ciepłym domem, zdrowiem i czystym powietrzem! Weź dotację na wymianę kopciucha i docieplenie domu, zadbaj o domowy budżet i oszczędzaj na rachunkach za energię. Dbaj o zdrowie swojej rodziny i zadbaj o środowisk oraz swój portfel. Podczas naszego szkolenia przedstawimy Państwu wszystkie szczegóły o tym jak skorzystać możliwości dofinansowania na termomodernizację lub wymianę źródła domowego ciepła.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Anna Rudzińska, tel. 500 031 222, email: rudzinska@caritas.pl

Więcej informacji na stronie www.czasnaczystepowietrze.com.pl

Organizator: